haaland Borussia Dortmund Germania "Sunt uimit!" Prima reactie a lui Haaland dupa ce a intrat in istoria lui Dortmund! Fanii au reactionat imediat si l-au comparat cu un jucator GIGANTIC! Ce a spus
Data publicarii: Sambata 18 Ianuarie 2020, 20:47
Data actualizarii: Sambata 18 Ianuarie 2020, 20:52

Ce a spus Haaland dupa ce a inscris un hattrick.

Haaland a scris istorie la debutul pentru Borussia Dortmund. Borussia Dortmund incepuse meciul dezastruos si in minutul 55 era condusa de Augsburg cu 3-1. In minutul 56 a fost aruncat in lupta Haaland si meciul a luat o turnura incredibila. Atacantul norvegian si-a facut debutul in stil de mare clasa si in minutul 59 a reusit sa marcheze primul gol in tricoul noii echipe.

Doua minute mai tarziu, Jadon Sancho restabilea egalitatea, ca mai apoi Haaland sa iasa din nou la rampa.

• Sunt uimit! Prima reactie a lui Haaland dupa ce a intrat in istoria lui Dortmund! Fanii au reactionat imediat si l-au comparat cu un jucator GIGANTIC! Ce a spus

Varful adus de la Salzburg a mai marcat inca doua goluri, in minutul 70 si 79 si a reusit tripla la debutul pentru Borussia Dortmund.

Haaland este primul jucator din istoria lui Dortmund care a reusit un hattrick la debut. Dupa meci, acesta a postat o fotografie pe retelele de socializare insotita de un mesaj pentru fanii celor de Borussia Dortmund.

"O echipa grozava, care are niste suporteri minunati. Sunt uimit, va multumesc tuturor", a fost mesajul lui Haaland pe retelele de socializare.

Great team, great supporters, amazed, DANKE you all! @bvb09 ????????????