Asta este ULTIMA NEBUNIE a lui Mbappe! Cum a putut sa inscrie impotriva lui Brest

kylian mbappe Cupa Frantei Paris Saint-Germain Franta Asta este ULTIMA NEBUNIE a lui Mbappe! Cum a putut sa inscrie impotriva lui Brest
Data publicarii: Duminica 07 Martie 2021, 08:39
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2021, 08:39

PSG s-a deplasat la Brest in saisprezecimile de finala ale Cupei Frantei.

Campioana en-titre s-a impus cu 3-0 in fata lui Brest si si-a asigurat prezenta in optimile Cupei Frantei.

Kylian Mbappe a deschis scorul in minutul 9, iar Sarabia a dublat avantajul oaspetilor in minutul 43. Acelasi Mbappe a dat lovitura finala, in minutul 73.

Prima reusita a campionului mondial este cu adevarat incredibila! Marco Verratti a recuperat la jumatatea terenului, balonul a ajuns la Mbappe, care a demarat superb, si-a fentat adversarul si a inscris cu un sut in vinclu dupa cursa de 40 de metri.

Mbappe a ajuns la 25 de goluri in acest sezon pentru PSG. Francezii se pregatesc de meciul retur din optimile Champions League cu Barcelona, dupa ce in tur s-au impus cu 4-1.