Remarcatul lui Gigi Becali, după egalul cu U Cluj: „Mi-a plăcut de el!” Ce spune de Nana Antwi

Gigi Becali FCSB Ovidiu Popescu Fotbal intern Gigi Becali
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 23:27
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 23:30

FCSB a făcut doar un rezultat de egalitate pe terenul Universității Cluj, scor 0-0, însă patronul liderului din Superliga privește partea plină a paharului.

Becali consideră că a câștigat un jucător luni seară, în persoana lui Ovidiu Popescu, polivalentul fotbalist defensiv al vicecampioanei, care s-a descurcat foarte bine pe poziția de fundaș central.

Șut s-a numărat și el printre remarcații lui Gigi Becali, însă doar cu pentru evoluția din prima repriză.

Atacul, acolo unde Darius Olaru a fost mutat pe poziția de nouă fals, a fost compartimentul care l-a nemulțumit cel mai mult pe latifundiarul din Pipera.

„Șut, prima repriza, a doua repriză a greșit. Și Ovidiu Popescu, fundaș central, mi-a plăcut de el. Ngezana. În atac, nimeni”, a spus Gigi Becali, la Digisport.

Întrebat despre debutul „rachetei” Nana Atwui în tricoul FCSB-ului, Gigi Becali a spus: „N-am avut timp să-l văd. Mingea a trecut prea puțin pe la el pe acolo”.

U Cluj - FCSB, scor 0-0

Cea mai mare ocazie a meciului le-a aparținut gazdelor, care au ratat o lovitură de pedeapsă prin Dan Nistor, în minutul 16 al meciului.

În urma rezultatului de luni seară, FCSB a mai pus un punct între ea și Rapid (mărind diferența la șapte), ocupând primul loc în Superliga, cu 55 de puncte. De partea cealaltă, U Cluj a urcat pe opt, cu 34 de puncte.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita lui FC Botoșani, duminică, de la ora 20:00, în timp ce U Cluj se va deplasa la Sfântu Gheorghe pentru meciul cu Sepsi, programat duminică, de la 14:00.