Universitatea Craiova Atanas Trica Eugen Trica Marinos Ouzounidis Fotbal intern Ouzounidis a mers sa ii vada pe juniorii Craiovei inainte de plecarea la Botosani pentru meciul de Cupa! Fiul lui Eugen Trica, titular la echipa secunda a oltenilor
Data publicarii: Miercuri 10 Februarie 2021, 14:59
Data actualizarii: Miercuri 10 Februarie 2021, 15:30

Marinos Ouzounidis a inceput munca la capacitate maxima la Universitatea Craiova.

Antrenorul grec a asistat inainte de plecarea la Botosani pentru meciul de Cupa alaturi de staff-ul sau la un meci amical sustinut de echipa a doua a clubului impotriva celor de la Petrolul Potcoava. Cele doua sunt vecine de clasament in Seria 6 a Ligii 3, situandu-se pe locul 8, respectiv 9.

Principala atractie a partidei disputate la Clubul Sportiv Judetean Stiinta a fost fiul lui Eugen Trica, Atanas, care desi are doar 16 ani, joaca la echipa secunda a clubului unde majoritatea jucatorilor au 18-19 ani.

• Ouzounidis a mers sa ii vada pe juniorii Craiovei inainte de plecarea la Botosani pentru meciul de Cupa! Fiul lui Eugen Trica, titular la echipa secunda a oltenilor

La aceasta partida, nepotul regretatului Ilie Balaci a fost urmarit din tribune si de tatal sau, Eugen Trica, fost fotbalist la Universitatea Craiova, Steaua sau CFR Cluj, printre altele. De asemenea, si finul lui Eugen Trica, fostul fotbalist al Universitatii Craiova si al Rapidului Cornel Frasineanu, a asistat la acest amical.

La pauza scorul a fost 2-0 pentru juniorii Craiovei, goluri marcate de Danciu si Rigman.

La finalul primei reprize Marinos Ouzounidis si colaboratorii sai au plecat la aeroport, de unde vor pleca pentru meciul din optimile Cupei Romaniei de la Botosani care se va juca joi.

De remarcat ca pentru aceasta partida au facut deplasarea ambele staff-uri tehnice, atat cel al lui Ouzounidis, cat si cel care a condus echipa la meciurile cu Iasi si Dinamo, in frunte cu Dragos Bon.