VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali s-a lăsat de antrenorat: ”Pe cuvânt că nu l-am introdus eu, Petrea a făcut schimbarea cu care putem lua titlul!”

Data publicarii: Luni 21 Martie 2022, 12:35
Data actualizarii: Luni 21 Martie 2022, 13:08

Patronul lui FCSB a vorbit despre ultimul succes al echipei într-o intervenție la PRO X, la emisiunea ”Ora exactă în sport”.

Gigi Becali, patronul lui FCSB, a declarat la PRO X, în cadrul emisiunii ”Ora exactă în sport”, că nu i-a dictat antrenorului Toni Petrea schimbarea lui Florin Tănase cu Andrei Dumiter din minutul 84 al meciului cu FC Argeș, mutare care s-a dovedit câștigătoare, după golul decisiv de 3-2 al atacantului, marcat în prelungiri.

”Nu l-am introdus eu, n-am făcut eu schimbarea. Pe cuvânt, nu vă mint, nu am făcut eu schimbarea!

A făcut-o Petrea și chiar l-am felicitat, i-am spus <<cu schimbarea pe care ai făcut-o tu, e posibil să câștigăm campionatul>>”, a spus Becali.

După victoria cu FC Argeș, FCSB s-a apropiat la cinci puncte de liderul CFR Cluj, după două etape disputate din play-off-ul campionatului.