Torje si Marica, martori la cel mai nebun moment din Turcia! Cum au tratat turcii o faza scandaloasa ca la Mioveni - CFR: tot stadionul a aplaudat VIDEO

Data publicarii: Sambata 14 Martie 2015, 12:05
Data actualizarii: Sambata 14 Martie 2015, 21:26

Un gest lipsit de fairplay pe un stadion fierbinte din Turcia poate avea urmari tragice. La asta s-a gandit si antrenorul echipei Kasimpasa in deplasarea de la Konya.

Gabriel Torje a fost eliminat in meciul castigat aseara de Konyaspor, pe teren propriu, in fata formatiei Kasimpasa, scor 2-1.

Torje, titular la gazde, a primit un cartonas galben in minutul 43 si pe al doilea in minutul 88, fiind eliminat astfel pentru cumul.

Celalalt roman de la Konyaspor, Ciprian Marica, a intrat pe teren in minutul 65, in locul lui Hasan Kabze.

Golurile au fost marcate de Hasan Kabze '20, 40 (penalti) petru gazde, respectiv Donk '19 pentru oaspeti.

Un moment inedit a incins spiritele pe stadionul din Konya. Dupa o accidentare a lui Babel de la Kasimpasa, Hasan Kabze a lasat mingea in apropierea suprafetei de pedeapsa. Ryan Donk, de la Kasimpasa, a preluat mingea si a trimis-o in poarta. Tehnicianul echipei Kasimpasa, Sota Arveladze, le-a indicat jucatorilor sai sa nu intervina la minge dupa reluarea jocului.

Astfel, Hasan Kabze a plecat singur de la mijlocul terenului si a trimis mingea in poarta oaspetilor.

Faza la 1:10

Un episod asemanator s-a petrecut la inceputul lunii decembrie, in Cupa Romaniei, cand CFR Cluj a marcat golul calificarii dupa ce jucatorii Mioveniului au trimis mingea in afara terenului pentru a permite echipei medicale sa-i acorde ingrijiri unui jucator accidentat. DETALII AICI