Șumudică, scos din minți după a doua înfrângere consecutivă! Întrebarea care l-a enervat: „Asta pentru că sunt străin?!”

Marius Sumudica Istanbul Basaksehir Super Lig Yeni Malatyaspor Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Sambata 06 Noiembrie 2021, 18:25
Data actualizarii: Sambata 06 Noiembrie 2021, 18:32

Yeni Malatyaspor a ajuns la două înfrângeri consecutive în Super Lig.

Echipa lui Marius Șumudică a pierdut meciul de pe teren propriu cu fosta campioană din Super Lig, Istanbul Bașakșehir, 1-3. Meciul a fost dominat în totalitate de oaspeți, care au intrat cu avantaj la pauză, iar în a doua repriză au reușit să mai înscrie de două ori.

Kanatsizkus a înscris golul de onoare pentru Malatyaspor, însă situația echipei antrenorului român rămâne în continuare una delicată, aflându-se deasupra liniei retrogradabile.

• Marius Șumudică

„Au meritat victoria astăzi!”

„Bașakșehir a meritat victoria astăzi. Pot spune că au fost mai buni decât noi. Când ne uităm la banca lor, cei 4-5 jucători care au intrat au fost fotbaliști care ar fi avut loc cu ușurință în primul 11.

Am încasat două goluri în 12 minute în a doua repriză. Tetteh a ratat o ocazie de gol când era 1-0. Vorbind în condiții normale, ei au meritat victoria și îi felicit.

După ce a venit Emre Belozoglu au avut un joc bun. Dacă ne uităm la 70% dintre jucătorii pe care i-au adus în ultimii doi ani, au un lot bun. Am pregătit meciul acesta așa cum pregătim fiecare meci”, a spus Șumudică la conferință conform Haberyum

Marius Șumudică: „Întrebi asta pentru că sunt antrenor străin?!”

Tehnicianul român a fost protagonistul unui moment tensionat după finalul meciului. Diyagonal Dergi informează că Șumudică a fost deranjat de o întrebare pe care i-a adresat-o un reporter și i-a răspuns extrem de tăios.

Reporter: Ați stat mai mult pe bancă în a doua repriză. Nu s-a ridicat prea mult. Ați vrut să trimiteți un mesaj?
Șumudică: Ce mesaj? De ce întrebi așa ceva, pentru că sunt un antrenor străin?!