Șumudică, încă o înfrângere în Turcia! Malatya nu a avut nicio șansă cu Istanbul Bașakșehir

Marius Sumudica Yeni Malatyaspor Fotbal extern Șumudică
Data publicarii: Sambata 06 Noiembrie 2021, 17:57
Data actualizarii: Sambata 06 Noiembrie 2021, 18:00

Echipa pregătită de Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a pierdut pe teren propriu în ultima etapă din campionatul Turciei, scor 1-3 cu Istanbul Bașakșehir, fosta campioană din Super Lig.

Echipa lui Șumudică a fost condusă încă din prima repriză. Cigerci a deschis scorul în minutul 39. Visca a dublat avantajul oaspeților în minutul 59, iar două minute mai târziu, Okaka a dus scorul la 3-0.

Șumudică, două înfrângeri la rând în campionatul Turciei

Malatya a înscris golul de onoare în minutul 90+2, prin Kanatsizkus. S-a terminat 3-1, iar echipa lui Șumudică ”tremură” deasupra liniei retrogradabile.

Yeni Maltyaspor este pe locul 16, cu 12 puncte, la două puncte distanță de primul loc din zona retrogradabilă, ocupat de Giresunspor.

În următoarea rundă, echipa lui Șumudică se va deplasa chiar pe terenul lui Giresunspor.

A fost a doua înfrângere consecutivă în campionat pentru Malatyaspor, după cea cu Kasimpașa, scor 2-0.