Momente INCREDIBILE in Turcia! Presedintele lui Trabzonspor a intrat pe teren si a vrut sa-i LOVEASCA pe antrenorii echipei adverse | FOTO

Trabznonspor Fotbal extern Momente INCREDIBILE in Turcia! Presedintele lui Trabzonspor a intrat pe teren si a vrut sa-i LOVEASCA pe jucatorii adversi | FOTO
Data publicarii: Marti 23 Iunie 2020, 09:05
Data actualizarii: Marti 23 Iunie 2020, 09:51

Un moment incredibil a avut loc luni seara in partida Alanyaspor 2-2 Trabzonspor, din Turcia.

Trabzonspor a remizat in deplasarea de la Alanyaspor, scor 2-2, si a ratat ocazia de a urca pe prima pozitie in prima liga din Turcia.

Partida a fost extrem de incinsa, fiecare echipa incasand cate un cartonas rosu in cele 90 de minute de joc.

Punctul culminant a fost cand presedintele lui Trabzonspor, Ahmet Agaoglu, a intrat pe teren la finalul meciului si a vrut sa ii loveasca pe antrenorii lui Alanyaspor. Acesta a fost calmat cu greu de interventia jandarmilor si a unor antrenori din echipa sa, iar in cele din urma a fost scos de pe teren.

Omur a deschis scorul in minutul 4 pentru Trabzonspor, iar Cisse a restabilit egalitatea in finalul primei reprize. In minutul 51, Novak o aducea din nou pe Trabzonspor in avantaj, dar Bakasetas a dat lovitura de gratie in minutul 90+5.

Hosseini a fost eliminat in minutul 80 de la Trabzonspor si N'Sakala, de la Alanyaspor, l-a urmat doua minute mai tarziu.

Trabzonspor ramane pe locul secund in Turcia, cu 57 de puncte, la 2 puncte distanta de liderul Basaksehir.