Raul Rusescu Giresunspor Turcia Stranieri Rusescu a facut SHOW in Turcia! Atacantul, decisiv in victoria echipei sale! A inscris doua goluri in 3 minute
Data publicarii: Sambata 20 Iunie 2020, 10:08
Data actualizarii: Sambata 20 Iunie 2020, 10:09

Raul Rusescu a salvat-o pe Giresunspor in meciul cu Adanaspor.

Meciul se indrepta spre o remiza, dupa ce in minutul 5 de prelungirile reprizei secunde scorul era 1-1. Insa, Raul Rusescu a intervenit si si-a salvat echipa cu doua goluri in 3 minute.

Cel de-al doilea gol l-a inscris din penalty, in minutul 9 de prelungiri, insa a asigurat cele 3 puncte echipei sale, ocupanta locului 8 in clasament, cu 41 de puncte.

Raul Rusescu a jucat 25 de meciuri in liga secunda din Turcia in acest sezon si a inscris 11 goluri.