FOTO ȘI VIDEO La aproape 38 de ani, Dayro Moreno, ex-FCSB, se luptă pentru titlul de golgheter în prima ligă!

Dayro Moreno Categoria Primera A Columbia FCSB once caldas Fotbal extern
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 12:27
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 12:31

Fostul atacant al lui FCSB (pe atunci, Steaua) este într-o formă de zile mari.

Columbianul Dayro Moreno, fost atacant la Steaua (actuala FCSB) în perioada 2008-2010, va împlini 38 de ani în septembrie și are un sezon de excepție la Once Caldas, cu care a semnat în ianuarie și unde joacă acum pentru a cincea oară în carieră.

Atacantul a înscris până acum de nouă ori în Categoria Primera A, prima ligă a Columbiei, și se află pe locul 2 în clasamentul golgheterilor, chiar dacă Once Caldas se numără printre codașele campionatului.

Și în ultima etapă, în 3-1 cu Independiente Santa Fe, Dayro a deschis scorul în minutul 6 (VIDEO AICI) și a jucat toate cele 90 de minute ale întâlnirii!

Dayro Moreno la Steaua/FCSB

La prima echipă a lui FCSB (pe atunci, Steaua), columbianul a înscris de 13 ori în 55 de partide jucate în Liga 1, Cupa României și cupele europene.

În sezonul trecut, Dayro a marcat 22 de goluri în 42 de meciuri de campionat pentru Atletico Bucaramanga, tot în prima divizie columbiană.