Imaginea care a provocat FURIE: Cum a TRISAT portarul lui Liverpool la penalty-uri cu Chelsea! FOTO

Chelsea Adrian Liverpool Stephanie Frappart Supercupa Europei Fotbal extern Imaginea care a provocat FURIE: Cum a TRISAT portarul lui Liverpool la penalty-uri cu Chelsea! FOTO
Data publicarii: Joi 15 August 2019, 11:03
Data actualizarii: Joi 15 August 2019, 11:22

Adrian, noul portar spaniol al lui Liverpool, a fost eroul cormoranilor la penalty-uri contra lui Chelsea.

Liverpool a cucerit si Supercupa Europei, dupa ce s-a impus la penalty-uri contra lui Chelsea la Istanbul pe stadionul lui Besiktas.

A fost 1-1 in timpul regulamentar si 2-2 dupa prelungiri, astfel ca meciul a fost decis la lovituri de departajare. Adrian, portarula dus recent de Liverpool de la West Ham, a aparat ultimul sut din seria de 5, cel al lui Tammy Abraham.

Adrian, portarul lui Liverpool, in fata liniei la penalty-ul lui Abraham!

Adrian a trisat insa. El a fost surprins de camere cu ambele picioare in fata liniei portii, lucru interzis de regulament. In mod normal, Abraham trebuia sa repete lovitura, insa arbitra Stephanie Frappart nu a observat.

Faza le-a amintit fanilor lui Liverpool de un alt meci celebru jucat la Istanbul: finala Champions League din 2005 cu AC Milan, castigata de cormorani la penalty-uri, dupa ce au revenit de la 0-3 la pauza. Dudek a "muscat din cascaval" atunci in fata italienilor si a adus trofeul lui Liverpool.

Celalalt portar, Kepa, a urmarit clipuri pe Youtube cu executantii de la Liverpool. N-a reusit sa apere niciun sut.