Gafa INCREDIBILA in Portugalia! A lasat mingea sa intre in poarta! Cum a gafat portarul lui Benfica! VIDEO

Portugalia Belenenses Benfica Lisabona FC Porto Joan Diogo Rodriguez Fotbal extern Gafa INCREDIBILA in Portugalia! A lasat mingea sa intre in poarta! Ce a facut portarul lui Benfica! VIDEO
Data publicarii: Marti 12 Martie 2019, 12:31
Data actualizarii: Marti 12 Martie 2019, 12:39

Benfica a remizat acasa, scor 2-2, cu Belenenses.

Benfica a obtinut doar un egal acasa cu Belenenses, scor 2-2. Liderul din Portugalia a facut un pas gresit in lupta pentru titlu cu locul 7 din campionat, iar la acest rezultat a contribuit si propriul portar.

In minutul 68, cand echipa sa avea un avantaj de doua goluri, portarul Odisseas Vlachodimos a lasat mingea sa intre in propria poarta, in urma unei lovituri libere. Acesta nu si-a apreciat corect pozitia pe linia portii si nu a intervenit, crezand ca mingea va iesi in afara terenului.

• Gafa INCREDIBILA in Portugalia! A lasat mingea sa intre in poarta! Ce a facut portarul lui Benfica! VIDEO

Acest lucru nu s-a intamplat, iar Belenenses a reusit sa reduca din diferenta. Joan Diogo Rodriguez, cel care obtinuse lovitura libera, a reusit sa egaleze doua minute mai tarziu pe Estadio da Luz. Benfica a ratat astfel sansa de a se distanta la doua puncte de FC Porto.