Scorul serii in Europa! Nu, nu este Manchester City! Benfica si-a demolat adversara! La pauza era deja 3-0! Cat s-a terminat!

Manchester City Benfica Lisabona FC Porto Haris Seferovic Nacional Madeira Fotbal extern Scorul serii in Europa! Nu, nu este Manchester City! Benfica si-a demolat adversara! La pauza era deja 3-0! Cat s-a terminat!
Data publicarii: Duminica 10 Februarie 2019, 22:27
Data actualizarii: Duminica 10 Februarie 2019, 22:30

Benfica a inregistrat scorul serii in Europa.

Manchester City a invins-o pe Chelsea cu 6-0, insa nu a fost suficient pentru a inregistra scorul serii in Europa. Socul weekend-ului vine din Portugalia, acolo unde Benfica Lisabona si-a spulberat adversara: 10-0 cu Nacional Madeira.

Totul a inceput inca din minutul 1, atunci cand Grimaldo a deschis scorul. Seferovic a reusit o dubla pana la pauza, ducand scorul la 3-0. Nu a fost suficient pentru jucatorii Benficai, iar in repriza secunda au mai marcat de 7 ori.

Benfica este, insa, pe locul 2 in Portugalia, la doar un punct distanta de FC Porto. Nacional Madeira se afla pe 16, pozitie retrogradabila.