VIDEO El Clasico fabulos în America de Sud: goluri în minutele 87, 90, 90+8 și 90+20 din penalty + 5 roșii!

El Clasico Bolivar Bolivia Enrique Triverio the strongest Fotbal extern
Data publicarii: Joi 13 Octombrie 2022, 15:00
Data actualizarii: Joi 13 Octombrie 2022, 15:05

The Strongest și Bolivar au remizat în derby-ul Boliviei, scor 4-4, după ce gazdele au condus cu 3-1, iar oaspeții au făcut 3-4 în prelungiri.

”El Clasico Boliviano”, The Strongest - Bolivar, s-a jucat miercuri noaptea și s-a încheiat 4-4, după un meci realmente fabulos, disputat în cadrul etapei cu numărul 22 din campionatul Boliviei.

Ismael Benegas ('32), Michael Ortega ('39 - din penalty) și Saul Torres ('56) au marcat primii pentru gazde, oaspeții reducând din diferență prin Patricio Julian Rodriguez ('60).

The Strongest - Bolivar, de la 3-1 la 3-4 în câteva minute, apoi 4-4 în '90+20

Scorul de 3-1 s-a menținut până în minutul 87, când Bolivar a început ”remontada”: Gabriel Vilamil ('87), Cesar Henrique Martins ('90) și același Patricio Julian Rodriguez ('90+8) au înscris pentru 3-4, dar gazdele au revenit și au egalat în minutul 90+20, dintr-un penalty fructificat de Enrique Triverio.

În prelungiri s-au acordat și cinci cartonașe roșii, două gazdelor și trei oaspeților!

The Strongest este lider, cu 50 de puncte, în timp ce Bolivar se află pe locul 3, cu 47 de puncte.