Toni Kroos a dezvăluit ce le-a transmis Carlo Ancelotti jucătorilor lui Real Madrid: ”V-am mințit”

Toni Kroos Barcelona El Clasico Real Madrid Spania Toni Kroos
Data publicarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:04
Data actualizarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:04

Real Madird - Barcelona s-a terminat 3-2, în etapa cu numărul 32 din LaLiga.

Real Madrid a obținut o victorie importantă în fața marii rivale, care o aduce și mai aproape de titlul de campioană din La Liga. În prezent, cele două rivale sunt despărțite de 11 puncte, cu șase etape înainte de finalul sezonului.

Toni Kroos (34 de ani), unul dintre cei mai vechi jucători din lotul lui Carlo Ancelotti, a tras concluziile după meci și a dezvăluit ce le-a transmis antrenorul italian chiar înainte de meciul cu Mallorca din campionat.

• Toni Kroos

"Într-adevăr, nu a fost un meci bun în ceea ce privește nivelul, trebuie să recunoaștem. Ambele echipe au făcut multe greșeli și au pierdut multe mingi.

De fapt, a fost un meci în care, dacă am fi jucat bine, i-am fi putut învinge cu 4-0. Nu au avut foarte multă determinare, mai ales în prima repriză," a declarat mijlocașul german, citat de MARCA.

Toni Kroos: "Am demonstrat asta astăzi"

Internaționalul german a fost fericit pentru victoria "galacticilor" și a analizat istoricul său în acest derby al Spaniei.

"Am câștigat 14, am făcut 3 egaluri și am pierdut 11. Am demonstrat asta astăzi. Uneori au fost mai buni. Acum câtiva ani erau peste noi, chiar am pierdut cu 4-0 acasă. Dar ne-am redresat, cred că în ultimii doi sau trei ani am câștigat șase sau șapte la rând.

Mai interesant, Carlo Ancelotti a spus săptămâna trecută înaintea meciului cu Mallorca: 'Dacă jucăm meciul în Mallorca și-l câștigăm, suntem gata", a dezvăluit Kroos despre discursul antrenorului italian înaintea meciului cu Mallorca.

Ancelotti i-a mințit pe jucători

"'V-am mințit. Dacă câștigăm săptămâna viitoare, gata!" a fost ceea ce a spus tehnicianul italian după ce au învins Mallorca.

"În primul rând, felicitări. În al doilea rând, totul se va încheia când îi vom învinge pe Real Sociedad vineri." a explicat antrenorul înainte ca jucătorii să sărbătorească victoria, citat de Toni Kroos.

Real Madrid - Barcelona 3-2

Barcelona a deschis scorul prin Christensen în minutul 6, după ce danezul a înscris cu capul dintr-un corner. Real Madrid a egalat rapid prin Vinicius Jr, care a marcat dintr-un penalty în minutul 18. Apoi, în minutul 28. Înainte de pauză, De Jong a ieșit de pe teren, după o accidentare oribilă, fiind înlocuit de Pedri.

Fermin Lopez a înscris pentru catalani, în minutul 69, dar Lucas Vazquez a egalat pentru Real Madrid în minutul 73. Apoi, Bellingham a înscris golul victoriei pentru Real Madrid în minutul 90+1, din pasa aceluiași Lucas Vazquez.