Celtic 1-3 AC Milan | Infrangeri pentru Nedelcearu si Keseru | Pasa de gol reusita de Stanciu in Hapoel 3-1 Slavia Praga! AICI toate rezultatele serii din Europa League

Europa League AC Milan Arsenal Slavia Praga Europa League Celtic 1-3 AC Milan | Infrangeri pentru Nedelcearu si Keseru | Pasa de gol reusita de Stanciu in Hapoel 3-1 Slavia Praga! AICI toate rezultatele serii din Europa League
Live Blog
EUROPA LEAGUE
Data publicarii: Joi 22 Octombrie 2020, 18:57
Data actualizarii: Vineri 23 Octombrie 2020, 00:12

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din grupele Europa League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

00:00 23 Oct
Dintre cele 12 meciuri programate de la ora 22:00, cel mai spectaculos duel a fost cel dintre Villareal si Sivasspor, incheiat cu scorul de 5-3.

AEK Atena, echipa lui Nedelcearu, a fost invinsa cu 3-0 de Braga, scor cu care s-au impus Leicester si Tottenham, in fata celor de la Zorya, respectiv LASK Linz.

In plus, Ludogorets, echipa lui Keseru (introdus pe teren in minutul 78) si Moti (rezerva), a pierdut cu 1-2 meciul cu Antwerp.

Rezultatele tuturor partidele din prima etapa a grupelor Europa League:

23:49 22 Oct
CELTIC 1-3 AC MILAN

Min. 90+2: GOOOL AC Milan!
Hauge inscrie primul sau gol pentru milanezi, la a doua aparitie in tricoul echipei din Serie A si stabileste scorul final.

23:32 22 Oct

CELTIC 1-2 AC MILAN

Min. 76: GOOOL Celtic!
Elyounoussi a redus diferenta cu un gol inscris cu capul.

22:54 22 Oct
Rezultatele dupa primele 45 de minute ale celorlalte meciuri din prima etapa a Europa League:

22:43 22 Oct

CELTIC 0-2 AC MILAN

Min. 42: GOOOL AC Milan!
Diaz a driblat doi fundasi adversi si a marit diferenta cu un sut pe jos.

22:15 22 Oct

CELTIC 0-1 AC MILAN

Min. 14: GOOOL AC Milan!
Krunic a deschis scorul dupa o lovitura cu capul.

22:01 22 Oct
Au inceput celelalte 12 meciuri din prima etapa a grupelor Europa League. :D

Cine castiga?
21:56 22 Oct

AS Roma si Arsenal au fost protagonistele unor intoarceri de scor interesante, insa cel mai spectaculos meci a fost cel dintre Bayer Leverkusen si Nice, incheiat cu scor de tenis.

Rezultatele primelor 12 partide ale serii:

21:41 22 Oct

HAPOEL BEER SHEVA 3-1 SLAVIA PRAGA

Min. 88: GOOOL Hapoel Beer Sheva!
Acelasi Acolatse reuseste dubla in doar doua minute, aducand victoria gazdelor in prima etapa a grupelor Europa League.

21:40 22 Oct

HAPOEL BEER SHEVA 2-1 SLAVIA PRAGA

Min. 86: GOOOL Hapoel Beer Sheva!
Acolatse inscrie cu un sut superb dupa o pasa de gol lobata a lui Josue.

21:30 22 Oct

HAPOEL BEER SHEVA 1-1 SLAVIA PRAGA

Min. 75: GOOOL Slavia Praga!
Provod a egalat in urma unei pase de gol a lui Nicolae Stanciu, care a intrat in minutul 46.

21:26 22 Oct

YOUNG BOYS 1-2 AS ROMA

Min. 74: GOOOL AS Roma!
Kumbulla ii duce pe italieni in avantaj pentru prima data in meciul din Elvetia, inscriind cu capul pe centrul portii.

21:20 22 Oct

YOUNG BOYS 1-1 AS ROMA

Min. 69: GOOOL AS Roma!
Peres a restabilit egalitatea cu un sut pe jos.

20:58 22 Oct
Capitanul lui Rangers a inscris al 9-lea sau gol din acest sezon.

Tot ce se intampla in meciul dintre Standard Liege si Rangers aflati de aici.

20:45 22 Oct

S-a incheiat prima repriza in primele 12 meciuri ale zilei. Rezultatele dupa 45 de minute:

20:41 22 Oct

HAPOEL BEER SHEVA 1-0 SLAVIA PRAGA

Min. 45: GOOOL Hapoel!
Agudelo deschide scorul dupa o pasa perfecta a lui Dadya.

20:11 22 Oct

YOUNG BOYS 1-0 AS ROMA

Min. 14: GOOOL Young Boys!
Nsame a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

20:00 22 Oct
Au inceput primele partide ale serii! :) Cine castiga?

19:07 22 Oct
In aceasta seara se joaca meciurile din prima etapa a grupelor Europa League.

24 de partide sunt programate de la ora 19:55 si de la ora 22:00.

Printre cele mai tari dueluri ale zilei se numara Celtic - AC Milan, Tottenham - LASK Linz si Bayer Leverkusen - Nice.

Programul complet al primei etape:

• Hapoel - Slavia Praga, LIVE de la ora 19:55 | Celtic - AC Milan, LIVE de la ora 22:00 | Programul primei etape din grupele Europa League!