FCSB - RAPID VIENA 2-1 | Antrenorul austriecilor a lovit din nou dupa partida: "La pauza ne-am scos pampersii! E infrangerea carierei mele!"

FCSB FCSB - Rapid Viena Europa League FCSB - Rapid Viena Play-Off Europa League Goran Djuricin Rapid Viena Europa League FCSB - RAPID VIENA 2-1 | Antrenorul austriecilor a lovit din nou dupa partida: "La pauza ne-am scos pampersii! E infrangerea carierei mele!"
Data publicarii: Vineri 31 August 2018, 08:28
Data actualizarii: Vineri 31 August 2018, 09:42

FCSB a castigat returul cu Rapid Viena pe propriul teren insa nu a fost suficient pentru calificarea in grupele Europa League. Vezi aici toate fazele partidei

Gafa lui Andrei Vlad a ingropat-o pe FCSB in returul cu Rapid Viena din play-off-ul Europa League. Antrenorul austriecilor, Goran Djuricin, considera ca echipa lui a fost coplesita in prima repriza.

La fel ca inainte de partida, cand spunea ca vor executa penalty-uri pentru Rapid Viena Beckenbauer, Messi si Ronaldo, Djuricin a oferit o noua declaratie amuzanta dupa meci.

"A fost un meci foarte emotionant, totul a mers prost in prima repriza, am primit golul de 0-2 in cel mai prost moment. Nu ne-am inteles deloc cu mingea si gazonul, am spus la pauza ca trebuie sa ne scoatem pampersul pentru ca nu putem sa jucam fotbal intr-un asemenea mod.

Am incercat apoi mai mult, infrangerea este pana la urma in regula. Este infrangerea carierei mele!

Nu ma gândeam la un asemenea cadou din partea portarului advers. Ţin sa ii mulţumesc pe aceasta cale. Pe de alta parte pot spune ca am avut si noi doua ocazii singur cu portarul, asa ca putem spune ca a fost just in final. Nu cred ca se poate spune ca aceasta calificare a fost decisa de portarul celor de la FCSB. Sa nu uitam ca greseli au loc la orice nivel. Iar noi am avut ocazii uriase, una dintre ele chiar a lui Ivan. Asa ca eu consider ca a fost o calificare meritata pentru noi" a spus Goran Djuricin la finalul partidei.