Arsenal, Atletico, Salzburg si OM sunt semifinalistele UEL. Englezii lui Wenger au tremurat la Moscova, dar au revenit. Salzburg a dat 3 goluri in 6 minute

Atletico Madrid Arsenal Europa League Lazio Roma Sporting Lisabona Europa League
Data publicarii: Joi 12 Aprilie 2018, 21:21
Data actualizarii: Vineri 13 Aprilie 2018, 00:07

Arsenal, Atletico Madrid, RB Salzburg si OM sunt echipele calificate in semifinalele UEL.

Sporting Lisabona 1-0 Atletico Madrid

Fazele cheie

Min 28 - GOOOL Sporting | Montero deschide scorul pe Alvalade

Echipele

CSKA Moscova 2-2 Arsenal

Min 90+2 - GOOOL Arsenal | Ramsey egaleaza, iar Arsenal merge mai departe dupa 6-3 la general

Min 75 - GOOOL Arsenal | Welbeck reduce din diferenta si mai risipeste din emotiile lui Wenger

Min 50 - GOOOL CSKA | Nababkin majoreaza diferenta, iar gazdele sunt la un gol de calificare

Min 39 - GOOOL CSKA | Chalov deschide scorul la Moscova

Echipele

Marseille 5-2 RB Leipzig

Min 90+4 | GOOOL OM | Sakai inchide tabela, iar OM se califica cu 5-3 la general

RB Salzburg 4-1 Lazio

Min 74 - GOOOL Salzburg | Hwang Hee-Chan inscrie la doua minute de la reusita lui Haidara

Min 72 - GOOOL Salzburg | Amadou Haidara marcheaza din pasa lui Berisha

Min 76 - GOOOL Salzburg | Leiner face 4-1 si Salzburg e calificata la acest scor