Scandal pe teren la meciul Franta - Elvetia! Imaginile care nu s-au vazut! Coman s-a luat la cearta cu Deschamps, iar Pogba a intervenit! Care a fost motivul

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Marti 29 Iunie 2021, 17:36
Data actualizarii: Marti 29 Iunie 2021, 17:49

Meciurile de la EURO 2020 sunt pe PRO TV si pe VOYO. Partidele sunt si liveTEXT pe www.sport.ro.

Franta a fost eliminata de Elvetia din optimile Campionatului European dupa loviturile de departajare. Desi au fost condusi cu 3-1 de francezi, elvetienii au intors rezultatul si si-au asigurat locul in sferturile de finala.

Meciul a fost unul tensionat, iar asta s-a simtit si in pauza dintre prelungirile meciului, cand Deschamps si Kingsley Coman au avut o disputa aprinsa. Desi camerele nu au captat intregul moment, selectionerul Frantei a vorbit despre nervii atacantului lui Bayern.

Introdus la pauza in locul lui Lenglet, Coman s-a accidentat, iar Deschamps a vrut sa il schimbe in minutul 111, insa acesta nu dorea sa iasa de pe teren. Cei doi au inceput sa se certe si se vede reactia vehementa a fotbalistului, dar si insistenta selectionerului, care incerca sa il convinga ca trebuie sa iasa din teren. Ulterior, Pogba a intervenit, iar Coman a cedat, fiind schimbat cu Thuram.

"E un jucator care a simtit probleme musculare la coapsa si a vrut sa continue, in ciuda faptului ca stia ca ii va fi greu. Nu e suficient sa vrei sa continui, trebuie sa poti sa faci asta. Doua minute mai tarziu, a realizat ca nu e posibil", a spus Deschamps la final.