S-au stabilit semifinalele Cupei României! Când și unde se joacă meciurile

CFR Cluj Cupa Romaniei sepsi U Cluj UTA Arad Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 06 Aprilie 2023, 23:01
Data actualizarii: Joi 06 Aprilie 2023, 23:00

Faza sferturilor de finală din Cupa României s-a încheiat joi seară. Sepsi și CFR Cluj sunt ultimele echipe calificate în penultimul act al competiției.

Sferturile de finală au început cu meciul UTA Arad - FC U Craiova, câștigat la limită de gazde. O zi mai târziu, miercuri, U Cluj a întors rezultatul și a eliminat-o pe Hermannstadt. Joi, Sepsi a obținut o victorie clară contra lui CS Mioveni, 4-1, iar CFR Cluj a trecut dramatic de FC Argeș, scor 1-0.

Tabloul semifinalelor a fost stabilit și arată astfel:

• Sepsi OSK - CFR Cluj
  • U Cluj - UTA Arad

Meciurile se joacă în jurul datei de 26 aprilie, într-o singură manșă, pe terenul lui Sepsi, respectiv U Cluj.

Finala Cupei României din acest sezon se va disputa la data de 24 mai. Stadionul ultimului act nu a fost anunțat încă de FRF.

Deținătoarea Cupei României este Sepsi OSK. Covăsnenii s-au impus în finala de anul trecut contra lui FC Voluntari, scor 2-1.