FOTO FC Hermannstadt - 'U' Cluj 1-2! Thiam a adus victoria ardelenilor cu un șut imparabil în partea a doua a meciului

FC Hermannstadt Andrei Chivulete Cupa Romaniei play-out Universitatea Cluj Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 20:55
Data actualizarii: Miercuri 05 Aprilie 2023, 20:55

FC Hermannstadt și FC Universitatea Cluj s-au duelat în sferturile de finală ale Cupei României.

FC Hermannstadt - 'U' Cluj 1-2

Min. 90 FINAL!

Min. 75 GOOOOOL 'U' Cluj! Thiam îi duce pe ardeleni în avantaj! Echipa lui Ioan Ovidiu Sabău e extrem de aproape de o calificare în semifinalele Cupei României.

Min. 51 GOOOOL 'U' Cluj! Cu banderola pe braț, Alexandru Chipciu înscrie un supergol! Fotbalistul intră în interior din banda stângă și îl învinge fără nicio problemă pe Muțiu.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45 Pauză.

Min. 41 GOOOL Hermannstadt! Alhassan deschide scorul cu o lovitură de cap.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• FC Hermannstadt: Mutiu - Butean, Ene, Stoica, Opruț - Mino, Biceanu - Petrescu, Alhassan, Oroian, Babic
  • U Cluj: Iliev - Oancea, Ilie, Ispas, Goranov - Remacle, Simion, Nistor, Haita - Teșcan, Gomes

știre inițială

FC Hermannstadt - Universitatea Cluj, al doilea sfert de finală din Cupa României, este transmis în format LIVE TEXT de Sport.ro de la ora 19:00.

În primul sfert, UTA Arad a obținut biletele pentru semifinale după 1-0 cu FC U Craiova (gol Postolachi, '16).

U Cluj, peste FC Hermannstadt în play-out-ul din Superligă

FC Hermannstadt și Universitatea Cluj sunt rivale și în play-out-ul din Superligă, acolo unde sunt despărțite de numai 2 puncte, avantaj pentru clujeni.

În ultimele lor partide, Universitatea a pierdut 0-2 în deplasare cu UTA Arad, în vreme ce sibienii au remizat 1-1 pe teren propriu cu FC Botoșani.

Confruntările precedente au adus victorii la limită și cu același scor, 1-0, pentru U Cluj, atât în turul, cât și în returul din sezonul regular al primului eșalon.

Meciul din Cupă va fi arbitrat de Andrei Florin Chivulete, ajutat de asistenţii Sebastian Eugen Gheorghe şi Andrei Constantinescu.