VIDEO&FOTO | Ce nu s-a vazut la TV: astea sunt IMAGINILE MONDIALULUI! Ce s-a intamplat imediat dupa golul care a dus Croatia in finala

Joi 12 Iulie 2018, 08:48

Croatia a scris istorie. Este pentru prima data in finala Cupei Mondiale.

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Croatii s-au calificat de fiecare data, la acest Mondial din Rusia, dupa expirarea celor 90 de minute. Nici semifinala cu Anglia nu a facut exceptie, doar ca acum nu s-a mai ajuns la executarea penalty-urilor.

Anglia a inceput bine meciul si a deschis scorul inca din minutul 5. Croatii au egalat si au trimis meciul in prelungiri, iar Mandzukic a inscris un gol pentru istorie in minutul 109. Imediat dupa ce a marcat, atacantul croat s-a dus in fata peluzei pentru a-si saluta fanii.

Cameramanii si mai ales fotoreporterii s-au strans imediat in jurul atacantului lui Juventus pentru a surprinde cele mai bune cadre cu eroul Croatiei. Problema este insa ca din spate au venit imediat coechipierii lui Mandzukic care au sarit sa-l felicite, iar atacantul croat a cazut, inevitabil, peste fotoreporteri :)

Unul dintre acestia a avut cel mai mult "de suferit", fiind prins sub "gramada" creata de croati. Dupa ce s-au linistit spiritele, croatii l-au imbratisat si pupat pe fotoreporter, iar acesta a zambit tuturor facand semne  ca nu a fost deloc deranjat de cele intamplate.