Radoi a INCASAT-O de la arabi - a fost victima unei intrari CRIMINALE! Vezi ce putea sa pateasca

Al Hilal Al Nasr Mirel Radoi Campionate externe
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2011, 14:50
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2011, 16:15

Mirel Radoi a fost aproape sa sufere una dintre cele mai serioase accidentari din cariera! Fostul capitan al Stelei a fost victima unei intrari criminale si risca sa piarda meciul de astazi impotriva lui Al Ittihad, una dintre adversarele la titlu. Vezi ce a patit Radoi

Minutul 45 al meciului de Campionat din etapa a 14-a din Arabia Saudita. Al Hilal conducea deja cu 1-0 cand mijlocasul lui Najran a avut o intrare criminala! Arbitrul i-a acordat lui Turki Mousa Al Thagafi al doilea cartonas galben, primul primindu-l cu doar 3 minute mai devreme.

Mirel Radoi a fost taiat de crampoanele adversarului pe tibie si a fost foarte aproape de o fractura care ar fi insemnat ca va sta luni bune pe bara! Recunoscut ca un jucator puternic, Radoi a continua meciul castigat cu 4-0 de Al Hilal. A fost inlocuit in minutul 61. In urma acelei victorii, Al Hilal a ramas pe primul loc cu 34 de puncte, cu 5 mai multe decat Al Nasr care are si 2 meciuri in plus!