Radoi a inscris doua GOLURI in finala Dubai Cup! Vezi o lovitura libera executata perfect! VIDEO:

Data publicarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 20:44
Data actualizarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 20:48

Mirel Radoi a inscris un super gol din lovitura libera pentru Al Hilal, in finala Dubai Cup, impotriva celor de la Zenit. Al Hilal a castigat Dubai Cupa dupa ce i-a invins pe rusi cu 4-1 dupa penaltyuri!

Dupa ce rusii au deschis scorul prin Huszti '63, Radoi a egalat in al treilea minut de prelungire, dintr-o lovitura libera.

Jucatorul roman a fost si cel care a deschis seria loviturilor de departajare, invingandu-l pe Malafeev.

Rusii au ratat doua lovituri, iar astfel Radoi si echipa sa au castigat trofeul competitiei pe care formatia antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a terminat-o pe locul al cincilea, dupa ce a invins, miercuri, formatia ceha Sparta Praga, scor 2-1.