Rangers, LIDER DETASAT in Scotia dupa victoria cu Celtic! Ianis a intrat in a doua repriza si a SCHIMBAT JOCUL echipei lui Gerrard! Aici ai tot ce s-a intamplat in Rangers 1-0 Celtic

Ianis Hagi Celtic Glasgow Glasgow Rangers Old Firm Campionate externe ACUM Rangers 1-0 Celtic | GOOOOL RANGERS! Portarul lui Celtic si-a trimis mingea in propria poarta!
Data publicarii: Sambata 02 Ianuarie 2021, 14:30
Data actualizarii: Sambata 02 Ianuarie 2021, 16:27

Rangers s-a impus si in returul cu Celtic, consolidandu-si pozitia de lider in clasament!

Rangers 1-0 Celtic

Echipa lui Gerrard continua seria incredibila in campionat si bifeaza inca o victorie! Rangers este pe primul loc in clasament cu 62 de puncte in 22 de meciuri, in timp ce Celtic are 43 de puncte, insa si 3 meciuri nedisputate.

• Old Firm Rangers - Celtic, LIVE TEXT de la 14:30! Gazdele se pot detasa decisiv in lupta pentru titlu! Ianis Hagi este anuntat rezerva la echipa lui Gerrard

Ianis Hagi a inceput meciul pe banca de rezerve, insa Gerrard l-a trimis in teren la pauza, cand scorul era 0-0, iar mijlocasul roman a schimbat decisiv jocul. McGregor si-a trimis in propria poarta dupa o lovitura de cap a lui Aribo, stabilind scorul final al partidei.

Min. 70: GOOOOOL RANGERS! Aribo trimite cu capul o minge centrata din corner, iar McGregor isi deviaza in propria poarta!

Min. 65: Dubla schimbare la Celtic! Griffiths si Turnbull ies din teren, in locul lor intra Duffy si Elyounoussi.

Min. 63: CARTONAS ROSU! Bitton vede rosu direct dupa ce l-a tras pe Alfredo Morelos, care avea posibilitatea sa scape singur cu portarul!

Min. 50: OCAZIE RANGERS! Ianis suteaza puternic de la distanta, balonul prinde efect dar se duce pe langa poarta!

Min. 46: Ianis Hagi a fost trimis in teren de Steven Gerrard la pauza, in locul lui Roofe!

PAUZA

Min. 22: Griffiths suteaza puternic, dar McGregor este din nou atent si respinge in bara.

Min. 3: Ocazie Celtic! Edouard primeste in fata portii, insa nu poate sa treaca de McGregor!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Echipa antrenata de Steven Gerrard se afla pe primul loc in Premiership dupa 21 de meciuri disputate, avand un avans de 16 puncte fata de marii rivali, dar si trei meciuri in plus disputate.

Rangers vine dupa o serie incredibila de 13 victorii consecutive in Scotia si, in cazul unei victorii in marele derby, se va apropia si mai mult de incheierea suprematiei de noua ani a lui Celtic.

De cealalta parte, fosta adversara a CFR-ului din grupele Europa League vine pe Ibrox Park de asemenea dupa o serie foarte buna.

Echipa antrenata de Neil Lennon a castigat ultimele patru meciuri din campionat fara sa primeasca niciun gol.

In duelul meciurilor directe Rangers conduce cu 163 de victorii, in vreme ce Celtic are 159 de meciuri castigate, iar 99 de partide s-au terminat la egalitate.

Presa din Scotia anunta ca Ianis Hagi va fi lasat pe banca de rezerve de Steven Gerrard pentru superderby-ul de astazi.