VIDEO Imagini greu de privit! Accidentare horror a unui jucător legendar! Și-a rupt mâna în timpul meciului

Edin Visca Super Lig Trabzonspor Campionate externe
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 13 August 2022, 11:11
Data actualizarii: Sambata 13 August 2022, 11:17

Trabzonspor și Hatayaspor s-au întâlnit în a doua etapă din Super Lig, scor 1-0.

Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, prin golul înscris de Omur în minutul 71, însă partida a fost marcată de o accidentare horror, una dintre cele mai dure suferită la mâini de un jucător. Legenda campionatului turcesc, Edin Visca (32 ani) a fost scocs de pe teren pe targă după ce și-a fracturat mâna.

Veteranul cu aproape 400 de meciuri în prima ligă a Turciei a încercat să scoată un fault după un duel cu un adversar, când a căzut pe mâna stângă.

Imagini greu de privit cu accidentarea horror a lui Edin Visca

În minutul 42, Visca se afla în duel corp la corp cu Simone Falette, în încercarea de a obține un corner, bosniacul a căzut după ce a fost dezechilibrat, iar mâna sa stângă a fost prinsă sub corp.

Jucătorul a rămas imediat la pământ, cerând intervenția rapidă a medicilor. Deși nu s-a înțeles inițial ce s-a întâmplat cu Visca, din reluări se vede clar cum mâna sa a fost îndoită într-un mod nenatural.

Medicii au intervenit rapid și l-au scos pe targă pe fotbalist, transportându-l direct la spital, pentru a primi îngrijiri.