FINAL DE MECI! Tatarusanu invins de Mbappe! PSG 1-0 Nantes | Real, al treilea trofeu consecutiv la CM al Cluburilor! United, spectacol cu Solskjaer pe banca! Barca 2-0 Celta; Juventus 1-0 AS Roma

Campionate externe REAL MADRID - AL AIN
Live Blog
Campionate de 5 stele!
Data publicarii: Sambata 22 Decembrie 2018, 21:25
Data actualizarii: Duminica 23 Decembrie 2018, 00:00

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai tari campionate ale Europei pe www.sport.ro!

23:33 22 Dec
GOOOL Paris Saint-Germain! Mbappe deschide scorul abia in minutul 68! Tatarusanu a rezistat mai mult de o repriza!

22:08 22 Dec
GOOOOL Mandzukic! Croatul deschide scorul in derby-ul cu AS Roma!
21:57 22 Dec
PSG - NANTES de la 22:00

Tatarusanu fata in fata cu greii din Ligue 1!

Echipele de start:

21:27 22 Dec
CARDIFF 1-5 MANCHESTER UNITED! Victorie fara drept de apel pentru United la primul meci cu Solskjaer pe banca!

21:19 22 Dec
GOOOOL MANCHESTER UNITED!! Lingard reuseste dubla si duce scorul la 5-1! Evolutie incantatoare a lui United!
20:53 22 Dec
Momentul de bucurie al madrilenilor! Real Madrid castiga din nou CM al cluburilor!
20:50 22 Dec
JUVENTUS - AS ROMA LIVE 21:30

20:47 22 Dec
GOOOOL UNITED! Lingard marcheaza din penalty! Manchester face spectacol cu Solskjaer pe banca!

20:25 22 Dec

EFECTUL SOLSKJAER! Manchester United inscrie pentru prima data in acest sezon trei goluri in deplasare!

20:23 22 Dec
FINAL DE MECI! Real Madrid invinge cu 4-1 si stabileste un nou record istoric!

20:20 22 Dec
AUTOGOL Al Ain! Real Madrid are 4-1 si va castiga al treilea trofeu consecutiv!
20:18 22 Dec
GOOOOL BARCELONA! Messi face 2-0 in meciul cu Celta Vigo!
20:14 22 Dec

GOOOOL Al Ain! Shiotani reduce din diferenta!

20:12 22 Dec
GOOOOL Manchester United! Martial duce scorul la 3-1 dupa o actiune superba a lui United!

20:10 22 Dec

GOOOOL Cardiff! Camarasa inscrie din penalty si reduce din diferenta!

20:07 22 Dec

GOOOOOL Real Madrid! Sergio Ramos duce scorul la 3-0 in finala CM al cluburilor!

20:00 22 Dec

GOOOL Mancester United! Reusita superba a lui Ander Herrera!

19:51 22 Dec
GOOOL REAL! Llorente mareste diferenta cu un gol minunat!

19:42 22 Dec

GOOOL BARCA! Dembele deschide scorul in minutul 10 si este a 10-a sa reusita in tricoul Barcei in competitiile din acest an!

19:35 22 Dec
GOOOL UNITED! Rashford deschide scorul inca din minutul 4!

19:34 22 Dec

CARDIFF - MANCHESTER UNITED Pogba e titular in primul meci al lui Solksjaer pe banca lui United!

18:50 22 Dec
MANCHESTER CITY 2-3 CRYSTAL PALACE! Echipa lui Guardiola pierde meciul cu Palace, iar Liverpool se distanteaza la patru puncte in fruntea clasamentului Premier League!

18:46 22 Dec

GOOOL Real Madrid! Luka Modric deschide scorul inca din minutul 14 in finala CM al cluburilor! Dupa o pasa a lui Benzema, Modric suteaza necrutator de la 20 de metri!

17:40 22 Dec

REAL MADRID - AL AIN e finala CM al cluburilor LIVE de la 18:30!

17:38 22 Dec
BARCELONA - CELTA VIGO LIVE 19:30

17:23 22 Dec
GOOOL RIVER! Martinez face dubla in minutul 90+3!

17:18 22 Dec
GOOOL RIVER! Borre marcheaza si el din penalty in minutul 88!

17:10 22 Dec

Ionut Radu, STALUCITOR! Romanul a aparat un penalty in meciul Genoa - Atalanta! Reusita lui Radu a venit in minutul 35

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

17:04 22 Dec
GOOOL RIVER! Martinez mareste diferenta, iar River e tot mai aproape de locul trei la Mondialul Cluburilor!

15:56 22 Dec
GOOL RIVER! Dominata pana acum, River deschide scorul dupa un corner - Zuculini a sarit perfect si a reluat cu capul, mingea a lovit si bara inainte sa intre in poarta
15:47 22 Dec
Ocazie uluitoare pentru cei de la Kashima - portarul lui River, German Lux, reuseste sa puna un brat salvator la o reluare gresita a lui Serginho de la mai putin de 1 metru de poarta! Tehnologia de linia portii a aratat ca balonul nu a depasit cu totul linia portii.

15:11 22 Dec
Iata echipele de start la partida River - Kashima, finala mica de la Mondialul cluburilor

15:08 22 Dec

Radu Stefan a suferit o accidentare urata in startul partidei cu Cagliari la un duel la cap, alegandu-se cu capul spart! Fundasul roman si-a revenit insa, fiind nevoit sa-si schimbe tricoul din cauza sangelui.

Lazio a castigat cu 3-1 cu Cagliari - au marcat Milinkovic-Savic, Acerbi si Lulic, respectiv Joao Pedro.

23:54 21 Dec
FINAL! Liverpool castiga cu 2-0 si are 4 puncte peste Manchester City, cea care evolueaza sambata cu Crystal Palace
23:47 21 Dec
Iata partidele de sambata

23:28 21 Dec
GOOOOOL LIVERPOOL! Van Dijk pacaleste apararea gazdelor si inscrie cu un sut din voleu!
23:27 21 Dec
FINAL! Dortmund castiga cu 2-1 si are 9 puncte avans in clasament peste Gladbach si Bayern, ultimii urmand sa joace maine
23:18 21 Dec
Fundasul dreapta al celor de la Liverpool, Trent Alexander Arnold, a mers in galerie la partida din deplasare cu Wolverhampton! Jucatorul care a iesit pe locul 2 la trofeul Golden Boy 2018 este accidentat pentru acest meci.
22:44 21 Dec
GOOOOOL BORUSSIA DORTMUND! Marco Reus inscrie la meciul 250 in Bundesliga!
22:20 21 Dec
GOOOOOOL LIVERPOOL! Fabinho urca surprinzator in atac si centreaza perfect pe jos, Salah trimite cu exteriorul la coltul lung si este 1-0 pentru echipa lui Jurgen Klopp!
22:19 21 Dec
GOOOOOL GLADBACH! Kramer egaleaza in prelungirile primei reprize
22:16 21 Dec
GOOOOL DORTMUND!!! Tanarul Sancho este cel care deschide scorul, chiar inainte de pauza!
21:50 21 Dec
WOLVES - LIVERPOOL DE LA 22:00

21:49 21 Dec
DORTMUND 0-0 GLADBACH

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »