FA Cup | Arsenal - Liverpool 0-2 a fost în direct pe Pro Arena & VOYO! ”Cormoranii” au predat o lecție de fotbal pe ”Emirates”

Arsenal - Liverpool Arsenal Liverpool Campionate externe
Data publicarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 20:06
Data actualizarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 21:20

Meciul dintre Arsenal și Liverpool a fost LIVE pe PRO ARENA și VOYO.

Arsenal - Liverpool 0-2

Final!

Min. 90+5 GOOOL Liverpool! Luis Diaz primește o pasă în interiorul careului, iar columbianul îl execută fără milă pe Ramsdale.

Min. 80 GOOOL Liverpool! Kiwior marchează un autogol, iar ”cormoranii” deschid scorul pe ”Emirates”.

Min. 79 Jota se înalță deasupra defensivei adverse și reia cu o lovitură puternică de cap, doar că balonul se izbește din nou de transversală. Arsenal răsuflă ușurată.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Pauză!

Min. 45 Arnold ridică privirea și șutează puternic spre poarta lui Ramsdale. Balonul zguduie bara. Ocazie imensă irosită de ”cormorani” pe ”Emirates”.

Min. 34 Trent Alexander-Arnold șutează cu mult efect din banda stângă, în urma unei faze fixe, doar că balonul trece peste poartă. Imediat după, operatorul TV a fixat cadrul pe Ian Wright, fost jucător la Arsenal.

Min. 1 Start de meci!

știre inițială

Arsenal și Liverpool țin ”capul de afiș” în runda a treia din FA Cup, pe Emirates Stadium din Londra.

Arsenal - Liverpool, ora 18:30, LIVE pe PRO ARENA și VOYO

Echipa lui Mikel Arteta vine după o serie de trei meciuri fără victorie în campionat. Arsenal este acum pe locul patru în Premier League, cu 40 de puncte, la egalitate cu Manchester City (care are un meci în minus).

De partea cealaltă, Liverpool este lider în Premier League, cu 45 de puncte, la trei distanță de urmăritoarea Aston Villa, după 20 de runde.

Cele două echipe s-au întâlnit recent în Premier League, pe 23 decembrie, pe Anfield. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, după ce ”tunarii” au condus cu golul lui Martinelli din minutul patru.

Mohamed Salah a fost cel care a restabilit egalitatea în minutul 29, iar tabela a rămas nemodificată până la final.