Slavia Praga ferencvaros Nicolae Stanciu Calificari Înfrângere dură pentru Slavia Praga în prima manșă a preliminariilor Champions League! Stanciu a fost integralist
Data publicarii: Joi 05 August 2021, 00:57
Data actualizarii: Joi 05 August 2021, 00:59

Slavia Praga a pierdut prima manșă din al treilea tur al preliminariilor Champions League.

Echipa lui Nicolae Stanciu riscă să nu mai prindă grupele Champions League, după ce a pierdut meciul tur cu Ferencvaros, din deplasare, 0-2. Scorul a fost deschis printr-un autogol al lui Kacharaba, în minutul 44, iar în minutul 50, Kharatin a închis tabela de marcaj.

Nicolae Stanciu a fost integralist înn meciul de pe „Groupama Arena” din Budapesta, însă nu și-a putut ajuta echipa, iar Ferencvaros este cu un pas în playoff-ul Champions League.

• Înfrângere dură pentru Slavia Praga în prima manșă a preliminariilor Champions League! Stanciu a fost integralist

În cazul unei victorii pe terenul lui Young Boys Berna, CFR poate juca cu câștigătoarea dintre Slavia Praga și Ferencvaros. Meciul tur al ardelenilor s-a încheiat 1-1.