Welbeck a primit amenintari cu moartea noaptea trecuta! Mesaje incredibile dupa ce a marcat golul calificarii in semifinale VIDEO

Data publicarii: Marti 10 Martie 2015, 15:54
Data actualizarii: Marti 10 Martie 2015, 20:41

Danny Welbeck, atacantul care a fost impins spre Arsenal de catre Louis Van Gaal in vara, a inscris golul calificarii in semifinalele Cupei Angliei. Manchester United - Arsenal s-a terminat 1-2. DETALII AICI

Danny Welbeck a primit mai multe amenintari cu moartea noaptea trecuta, dupa ce a marcat golul decisiv in sfertul de finala cu Manchester United.

Fanii lui United au fost foarte iritati de faptul ca Welbeck a celebrat reusita din minutul 61.

In Anglia, amenintarile pe retelele de socializare se pot pedepsi chiar si cu inchisoarea.

"Danny Welbeck te voi gasi si te voi omori", a scris pe contul de Twitter utilizatorul Nolove. Un altul a adaugat: "Cineva sa-l omoare pe Welbeck! Nu-l pot suporta pe nenorocit!#RedOrDead#MUFC (n.r. #RosuSauMort#ManchesterUnitedFootballClub)".

Grande DeGea a scris ca va celebra in fata familiei fotbalistului atunci cand va muri, iar un alt asa-numit fan a notat: "Sper ca Welbeck sa-si rupa piciorul si ca nu va mai putea juca niciodata. Iuda".

Danny Welbeck a fost transferat in vara anului trecut de Arsenal de la Manchester United, dupa ce antrenorul Louis van Gaal a declarat ca nu are un viitor la club.

"Louis van Gaal nu i-a aratat deloc respect cand l-a vandut, asa ca de ce el sa ne respecte?", a notat un alt fan pe contul sau de Twitter.

Arsenal a reusit aseara prima victorie pe Old Trafford in ultimii 9 ani si s-a calificat in semifinalele Cupei Angliei.

Pentru Manchester United a marcat Rooney '29, iar pentru Arsenal Londra au inscris Monreal '25 si Welbeck '61.