VAR loveste DIN NOU! Arbitrul le-a refuzat un penalty clar celor de la Manchester City! Decizie INCREDIBILA a centralului! FOTO

Manchester United Manchester City Anglia VAR loveste DIN NOU! Manchester City, privata de un penalty in derby-ul cu United
Data publicarii: Sambata 07 Decembrie 2019, 20:28
Data actualizarii: Sambata 07 Decembrie 2019, 20:34

Faza controversata pe finalul primei reprize a meciului dintre Manchester City si Manchester United.

Kyle Walker a avut o actiune furibunda pe partea dreapta, a intrat in careu si a centrat pe jos pentru colegii lui in centru. Fred, jucatorul lui Manchester United, a atins mingea cu mana. Arbitrul Anthony Taylor a apelat la arbitrajul video (VAR), dar nu a acordat lovitura de la 11 metri pentru "cetateni".

Anterior, in partida, United a deschis scorul chiar din penalty prin Marcus Rashford in minutul 23. Apoi, sapte minute mai tarziu, Anthony Martial a dublat avantajul "diavolilor" printr-un sut la coltul scurt.

Asadar, la pauza Manchester United conduce pe terenul lui Manchester City cu scorul de 2-0. Meciul se poate urmari in format LIVE TEXT aici.