Dramatism TOTAL in Premier League! Palace a invins cu un gol a la Bergkamp si un voleu in ultimul minut al partidei! Video cu super reusitele

jean philippe mateta Brighton Crystal Palace Premier League super gol Anglia Golul a la Bergkamp care face inconjurul lumii a fost marcat in Premier League! Un francez crescut de Lyon a reusit minutatia inceputului de saptamana
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2021, 22:44
Data actualizarii: Marti 23 Februarie 2021, 00:15

Crystal Palace a infruntat-o pe Brighton luni seara, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 25 din Premier League.

UPDATE 23:50: Crystal Palace o invinge pe Brighton la ultima faza, printr-un gol marcat de Benteke, fostul atacant al lui Liverpool

• Golul a la Bergkamp care face inconjurul lumii a fost marcat in Premier League! Un francez crescut de Lyon a reusit minutatia inceputului de saptamana

Decimata de accidentari si jucatori infectati cu SARS-COV2, Crystal Palace venea dupa o infrangere dureroasa pe teren propriu impotriva lui Burneley, 3-0.

Fara cel mai important jucator, Wilfried Zaha, echipa condusa de Roy Hodgson l-a avut ca titular pe Jean Philippe Matetta, un atacant francez crescut de Olympique Lyon, imprumutat in aceasta iarna de la Mainz, cu optiune de cumparare pentru finalul sezonului.

Atacantul de 23 de ani a deschis scorul in minutul 28 al partidei, cand a finalizat superb cu calcaiul din intoarcere, o centrare venita de la Jordan Ayew in urma unui contraatac superb reusit de echipa condusa de Hodgson.