VIDEO Dacă nu-i Ronaldo, este Alejandro! Puștiul surpriză care i-a adus victoria lui Manchester United în minutul 90+3

Cristiano Ronaldo Alejandro Garnacho Fulham Manchester United Premier League Anglia
Data publicarii: Luni 14 Noiembrie 2022, 08:18
Data actualizarii: Luni 14 Noiembrie 2022, 08:21

Superstarul portughez Cristiano Ronaldo nu a făcut parte din lotul lui Erik ten Hag pentru meciul cu Fulham din Premier League.

Manchester United, fără Cristiano Ronaldo în lot, s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul lui Fulham, duminică, într-un meci din etapa a 16-a a campionatului de fotbal al Angliei, golul victoriei fiind înscris în minutul 90+3 de foarte tânărul Alejandro Garnacho, în vârstă de 18 ani.

United a deschis scorul prin Christian Eriksen în minutul 14. Daniel James a egalat în minutul 61.

"Diavolii roşii" sunt pe poziţia a 5-a a clasamentului, în timp ce nou-promovata Fulham se află pe locul 9.

Tot duminică, Aston Villa a obţinut a doua victorie în tot atâtea meciuri de campionat după numirea antrenorului Unai Emery, 2-1 pe terenul lui Brighton. Aston Villa a urcat pe locul 12, la 5 puncte de zona retrogradării.