VIDEO EXCLUSIV Bristol City - Manchester City 0-3 | Calificare fără emoții în sferturile FA Cup pentru echipa lui Pep Guardiola

Manchester City Ashton Gate Bristol City FA Cup Pep Guardiola Anglia
Data publicarii: Marti 28 Februarie 2023, 23:43
Data actualizarii: Marti 28 Februarie 2023, 23:53

Manchester City s-a calificat în sferturile de finală din FA Cup, după victoria fără emoții, scor 3-0, cu Bristol City.

Bristol City - Manchester City 0-3

Final de meci! Manchester City se califică în sferturile de finală din FA Cup.

Minutul 82 - GOOOL Manchester City! Kevin De Bruyne șutează spectaculos de la aproximativ 25 m, fără nicio șansă pentru portarul advers.

Minutul 74 - GOOOL Manchester City! Phil Foden centrează în interiorul careului mic pentru Ake, însă mingea este împinsă în poartă de către un adversar.

Minutul 70 - Ocazie pentru Bristol City! Samuel Bell trece ușor de adversarul direct și ajunge la o pasă lobată, dar lovitura de cap trece pe lângă bara dreaptă.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 24 - Dublă ocazie pentru Manchester City! Kevin De Bruyne și Riyad Mahrez se întrec în ratări, apărarea lui Bristol City reușind de fiecare dată să blocheze șuturile celor doi.

Minutul 6 - GOOOL Manchester City! Gol! Phil Foden primește o pasă în careu de la Riyad Mahrez şi nu face decât să îndeplinească o formalitate.

A început partida! Meciul este live pe PRO ARENA și VOYO

Bristol City - Manchester City: echipele de start

Bristol City: O'Leary - Pring, Kalas, Vyner, Tanner - Williams, James - Wells, Scott, Sykes - Bell

Manchester City: Ortega - Akanji, Dias, Ake - Lewis, Phillips - Mahrez, De Bruyne, Silva, Foden - Alvarez

Bristol City - Manchester City, meci din runda a cincea a Cupei Angliei, este LIVE de la ora 22:00 pe PRO ARENA și VOYO.

Gazdele, locul 13 în Championship (liga secundă engleză), au în palmares o finală de FA Cup jucată tocmai în sezonul 1908-1909!

Manchester City, cu gândul la titlul din Premier League, acolo unde stă la două puncte distanță în spatele liderului Arsenal, se va prezenta însă pe ”Ashton Gate” din Bristol cu o bună parte din ”artileria grea” a lui Pep Guardiola.