A facut driblingul anului in fata lui Chiriches, acum a lovit din nou! Reusit superba in Cupa Angliei! Cum l-a lasat fara replica pe portar: VIDEO

wilfried bony Swansea Anglia
Data publicarii: Duminica 26 Ianuarie 2014, 09:35
Data actualizarii: Luni 27 Ianuarie 2014, 04:21

► Astazi alegem Balonul de Aur si-n skandenberg! Ceremonia Mainilor Rupte In Direct incepe la 21:45 la Sport.ro! Prezenta obligatorie!

Swansea a invins-o cu 2-1 pe Birmingham in Cupa Angliei gratie dublei lui Bony. Atacantul ivorian este unul dintre cei mai in forma atacanti din lume in 2014 - a reusit deja sa inscrie de 6 ori! De la transferul de la Vitesse, Bony a reusit sa inscrie 16 in Premier League, Cupa Angliei, Cupa Ligii Angliei si in Europa League.

Bony marcase golul calificarii in turul precedent contra lui Man United iar acum a reusit o dubla cu care Swansea si-a luat revansa in fata celor de la Birmingham dupa ce acestia ii eliminasera din Cupa Ligii. Novak a deschis scorul in minutul 15 pentru formatia din Championship, pentru ca apoi Bony sa marcheze de 2 ori in 2 minute - la ultima reusita l-a driblat superb pe portar!

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL MECIULUI

Bony a reusit sa marcheze si etapa trecuta in Premier League in infrangerea cu 3-1 in fata celor de la Tottenham. El a avut insa o faza superba facuta chiar in fata lui Chiriches - a reusit un elastico la care fundasul roman nu a avut replica VIDEO AICI