brentford Premier League Swansea Anglia Victorie istorica pentru Brentford! Echipa se intoarce in Premier League dupa 74 de ani si va incasa 180 de milioane de euro! Imagini fabuloase
Data publicarii: Sambata 29 Mai 2021, 19:50
Data actualizarii: Sambata 29 Mai 2021, 19:52

Brentford revine in prima liga din Anglia dupa 74 de ani!

Victoria impotriva lui Swansea din playoff, 2-0, i-a asigurat calificarea lui Brentford in Premier League. Toney a deschis scorul din penalty, in minutul 10, iar Marcondes a marit avantajul in minutul 20, stabilind si scorul final. Oaspetii au ramas in 10 oameni din minutul 65, cand Fulton a vazut cartonasul rosu.

Victoria si promovarea in Premier League ii vor aduce lui Brentford 180 de milioane de euro, anunta BBC