Cea mai proasta veste pentru Pantilimon! Pellegrini s-a enervat rau dupa meciul din Cupa Angliei: "Au fost un dezastru!" Gestul nebun pe care voia sa-l faca la pauza:

Manchester City Costel Pantilimon Anglia
Data publicarii: Duminica 26 Ianuarie 2014, 09:02
Data actualizarii: Duminica 26 Ianuarie 2014, 09:02

► "Animalul" Batista se intoarce in ring! Royal Rumble 2014, primul show al anului, e luni dimineata in direct pe Voyo! Detalii aici

Manchester City 4-2 Watford | Costel Pantilimon a fost titular la Manchester City in Cupa Angliei si a incasat 2 goluri in prima repriza impotriva celor de la Watford, echipa care a fost aproape de promovarea in Premier League sezonul trecut. Din fericire pentru Pantilimon, hattrick-ul lui Aguero a salvat-o pe City de la eliminare.

La final, Pellegrini a fost extrem de dezamagit si suparat pentru prestatia echipei din prima repriza. El i-a introdus la pauza la Kompany si Zabaleta, insa a dezvaluit ca ar fi vrut sa faca o adevarata nebunie: "Am fost foarte ingrijorat. Daca nu joci concentrat 100%, nu castigi. Cred ca asta au facut cei de la Watford in prima repriza, in timp ce noi faceam jogging. Era imposibil sa castigam.

Daca as fi putut schimba 11 jucatori la pauza, i-as fi schimbat pe toti!

Dar a tinut mai mult de intensitate si atitudine, decat de prestatia individuala a fiecaruia. Intreaga echipa nu a facut lucrurile cum trebuia. Important e ca Watford nu a marcat si al treilea gol. Atunci s-ar fi terminat totul. Daca nu faci un pressing bun, nu ai un meci usor in acest conditii. Asta s-a intamplat in prima repriza - am fost un dezastru in aparare.

Am facut schimbarile pe care le-am facut, am jucat cu alt tempo. Am continuat sa evoluam asa cum am facut-o in tot sezonul pe Etihad. Reactia e mai importanta pentru mine decat ce am facut in prima repriza. Sergio (Aguero) este un jucator de top. Prima mea idee era sa nu joace 90 de minute azi. Voiam sa evolueze maxim 60-70 de minute, dar cred ca a facut diferenta" a declarat Pellegrini la final.