VIDEO Meciul care dureaza mai mult decat "Tanar si nelinistit!" Mahut-Isner se reia dupa 17.30!

Data publicarii: Joi 24 Iunie 2010, 09:44
Data actualizarii: Joi 24 Iunie 2010, 12:09

A fost nebunie la Wimbledon! Se vor scrie carti despre meciul Mehut-Isner, cea mai lunga partida de tenis in din istorie. Meciul va continua astazi, dupa ora 17.30, in DIRECT la Sport.ro! Vezi rezumatul primelor 10 ore :)

Partida dintre americanul John Isner, cap de serie numarul 23, si francezul Nicolas Mahut, din turul intai al turneului de la Wimbledon, devenita cea mai lunga din istorie, dar si meciul cu cele mai multe ghemuri jucate, s-a intrerupt, miercuri seara, a doua oara, din cauza intunericului, dupa 9 ore si 54 de minute.

Meciul a mai fost intrerupt, marti, dupa patru seturi, din cauza intunericului si a fost reluat miercuri. Scorul dintre Mahut, 28 de ani, locul 148 ATP, si Isner, 25 de ani, locul 19 ATP, este de 4-6, 6-3, 7-6 (7), 6-7 (3), 59-59.
Miercuri, cei doi au jucat sapte ore si sase minute, cel mai lung set din istorie, si au servit impreuna 192 de asi. Intalnirea va continua joi, dupa ora 17.30, la finalul meciului dintre Flavia Pennetta si Monica Niculescu.

Castigatorul acestei partide va da piept in turul doi cu olandezul Thiemo De Bakker, care l-a invins pe columbianul Santiago Gilardo tot intr-un alt meci lung, cu scorul de 16-14 in decisiv.