Sorana Cirstea Grampians Trophy Tenis WTA Tenis VICTORIE MARE pentru Sorana Cirstea impotriva Belindei Bencic, numar 14 mondial: romanca s-a calificat in sferturile Grampians Trophy
Data publicarii: Vineri 05 Februarie 2021, 08:07
Data actualizarii: Vineri 05 Februarie 2021, 08:11

Sorana Cirstea a invins-o pe Belinda Bencic (14 WTA) in minimum de seturi in optimile Grampians Trophy.

Sorana Cirstea leaga victoriile in startul sezonului 2021. Romanca a invins-o pe Belinda Bencic, a 14-a jucatoare a lumii in optimile Grampians Trophy, scor 7-5, 6-2 dupa o ora si 23 de minute de joc. A fost prima intalnire directa intre Cirstea si Bencic.

In sferturi, Sorana va primi replica americancei Ann Li (20 de ani, 99 WTA), iar invingatoarea acestei partide va juca in penultimul act contra castigatoarei dintre Jennifer Brady (24 WTA) - Barbora Krejcikova (66 WTA).

• VICTORIE MARE pentru Sorana Cirstea impotriva Belindei Bencic, numar 14 mondial: romanca s-a calificat in sferturile Grampians Trophy

Dupa acest turneu, Sorana Cirstea (72 WTA) va participa la Australian Open, unde tragerea la sorti a repartizat-o in turul inaugural intr-un meci impotriva compatrioatei Patricia Tig (56 WTA).

Urmatorul meci al Soranei Cirstea va avea loc sambata, 6 februarie la o ora care urmeaza sa fie anuntata de organizatori.