UPDATE: Serena Williams - Karolina Pliskova, in sferturile de la AO. Pliskova a distrus-o pe Muguruza azi

Simona Halep Australian Open Karolina Pliskova Serena Williams Tenis Tenis ULTIMA ORA | Simona Halep isi stie deja adversara din sferturi! Daca o bate pe Serena, urmeaza inca un meci infernal
Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 11:59
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 12:06

UPDATE | Serena Williams o va intalni pe Karolina Pliskova in sferturile de la AO, dupa ce a trecut de Halep.

Simona Halep se lupta de la aceasta ora cu Serena Williams pentru calificarea in sferturile turneului de la Australian Open.

Simona Halep joaca set decisiv de la aceasta ora impotriva Serenei Williams, in optimile de la Australian Open. In cazul calificarii, ea va da piept cu o alta jucatoare cu greutate!

Invingatoarea dintre Simona Halep si Serena Williams o va intalni pe Karolina Pliskova, numarul 8 WTA. Jucatoarea din Cehia a invins-o in aceasta dimineata pe Garbine Muguruza, scor 6-3, 6-1!

Muguruza a reusit sa ii puna probleme Pliskovei doar in debutul meciului, insa apoi cehoaica s-a dezlantuit si a inchis actul intai in 37 de minute.

Muguruza a clacat in setul al doilea, in timp ce Pliskova a incheiat meciul cu 23 de lovituri direct castigatoare si doar 3 erori nefortate.