Simona Halep, fara reactie! Lovitura ireala a Serenei Williams! Incredibil cum a putut sa trimita mingea!

Simona Halep Australian Open lovitura minge Serena Williams Tenis Simona Halep, fara reactie! Lovitura ireala a Serenei Williams! Incredibil cum a putut sa trimita mingea!
Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 11:25
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 11:32

Simona Halep o intalneste in optimi pe Serena Williams.

Liderul Mondial, Simona Halep, nu a avut vreo reactie la mingea de set pe care Serena Williams a avut-o in meciul din optimile de finala de la Australian Open. Americanca s-a impus in primul set in numai 20 de minute, scor 6-1, desi Halep incepuse mai bine partida.

Serena Williams a pus capat primului set cu o lovitura incredibila. Jucatoarea din Statele Unite a servit un as perfect. Viteza serviciului fostului lider mondial a atins 180 de kilometri la ora.