Modul inedit in care WTA a anuntat primul set la 0 castigat de Halep la Madrid: "I-a fost pofta!" :) Simona a uluit pe toata lumea

Simona Halep Halep - Kuzmova Halep 2019 Halep Madrid simona halep madrid Tenis Modul inedit in care WTA a anuntat primul set la 0 castigat de Halep la Madrid: "I-a fost pofta!" :) Simona a uluit pe toata lumea
Data publicarii: Miercuri 08 Mai 2019, 15:22
Data actualizarii: Joi 09 Mai 2019, 12:16

Simona Halep si-a spulberat adversara din optimile de finala de la Madrid.

Simona a invins-o cu 6-0 6-0 pe Viktoria Kuzmova, un rezultat pe care l-a mai realizat doar o data in cariera.

Adversara romancei nu a avut replica, iar partida s-a incheiat dupa doar 45 de minute.

Desfasurarea meciului i-a luat prin surprindere si pe cei de la WTA. Acestia au ales sa faca o gluma dupa incheierea primului set.

"Este vremea pranzului, iar Simonei i-a fost pofta de un covrig", au scris cei de la WTA pe Twitter, facand referire la setul castigat la 0 de romanca.