Simona Halep Cori Gauff halep Wimbledon Wimbledon 2019 Tenis SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA 6-3 6-1 | Halep, increzatoare dupa victoria-fulger! Ce a spus Simona despre viitoarele adversare: "Vreau sa fiu cea mai buna versiune a mea!"
Data publicarii: Vineri 05 Iulie 2019, 19:16
Data actualizarii: Vineri 05 Iulie 2019, 19:24

Simona Halep e in optimi la Wimbledon!

Simona Halep a ajuns in optimi la Wimbledon dupa o victorie rapida in fata Victoriei Azarenka.

Romanca s-a impus cu 6-3 6-1 dupa o ora si 6 minute de joc. Simona a fost condusa cu 3-1 in primul set, dar a reusit sa revina si sa castige setul, cu 5 game-uri la rand!

Mai mult, de la revenirea Simonei, Azarenka nu a mai reusit sa-si adjudece decat un game.

Dupa meci, Simona Halep s-a aratat increzatoare si a declarat ca se simte mult mai bine pe teren.

In optimi, Simona Halep va juca cu invingatoarea din partida Polona Hercog - Cori Gauff.

Simona Halep: "Vreau sa fiu cea mai buna versiune a mea!"

"Nu a fost chiar asa de usor, dar m-am simtit bine pe teren. Am jucat un tenis bun. E greu mereu sa joci impotriva Vicai, dar am fost pozitiva si increzatoare.

Mi-a crescut increderea meci dupa meci, m-am simtit mai bine azi. Abia astept meciul urmator.

Antrenorul sa se uite la meciul urmator. Eu trebuie sa ma linistesc si sa ma odihnesc.

Nu ma uit pe tabloul de concurs, daca nu te uiti, nu stimti presiunea. Vreau sa incerc intotdeauna sa fiu cea mai buna versiune a mea pe teren!", a spus Simona Halep dupa meciul cu Azarenka.