Simona Halep, OUT de la Eastbourne! Dialog aprins cu Daniel Dobre: "Problema e cum joc!" Ce i-a spus antrenorul

Simona Halep Angelique Kerber daniel dobre Eastbourne Wimbledon 2019 Tenis Simona Halep, OUT de la Eastbourne! Dialog aprins cu Daniel Dobre: "Problema e cum joc!" Ce i-a spus antrenorul
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 17:06
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 17:08

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de la Eastbourne de Angelique Kerber, scor 2-6; 3-6.

Simona Halep a pierdut azi primul meci pe iarba la singurul turneu la care s-a inscris inainte de Wimbledon. Angelique Kerber a facut un meci aproape perfect si s-a impus in fata romancei.

In primul set, surprinsa de forta cu care Kerber a inceput meciul, Halep l-a chemat pe Daniel Dobre. Era 1-4 si avea sa piarda setul cu 4-6.

Simona Halep catre Daniel Dobre: Problema e cum joc...

"Incearca sa imprimi mai mult efect mingilor, mai ales cand mingea ei vine mai incet. Scoate-o mai mult pe rever. Important e sa nu pleci atat de repede inainte de puncte. Nu este nicio problema”, a spus Daniel Dobre, iar Simona i-a dat replica imediat: "Problema e cum joc..."

Dobre a indemnat-o pe Simona Halep la calm.

"E nevoie de rabdare, nu e nicio problema. Lungeste raliurile cand poti, ramai acolo mental! Haide!", a mai spus antrenorul.

Daniel Dobre a intervenit si in setul secund, insa nu a putut produce minuni. Simona Halep a pierdut 4-6; 3-6 si iese de la Eastbourne. Urmatorul turneu la care participa este Wimbledon, din 1 iulie.