SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER 4-6, 3-6 | Simona e OUT de la Eastbourne si trebuie sa isi revina rapid pentru Wimbledon. Kerber a facut un meci perfect!

Simona Halep Angelique Kerber Steaua Tenis SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE, 14:30! Romanca se bate pentru calificarea in semifinale
Data publicarii: Joi 27 Iunie 2019, 14:11
Data actualizarii: Joi 27 Iunie 2019, 16:19

Estbourne este ultimul turneu inainte de Wimbledon

Setul doi: HALEP - KERBER 3-6

Halep - Kerber 3-6: Set, meci si calificare Kerber in semifinale!

Halep - Kerber 2-4: Nemtoaica se distanteaza

Halep - Kerber 2-3: Doua game-uri consecutive ale Simonei, care mai are nevoie de un break pentru a egala situatia in setul doi.

Halep - Kerber 0-3: Inca un break al nemtoaicei, Simona cere din nou ajutorul lui Daniel Dobre. "Sa fim mai relaxati", a fost mesajul antrenorului.

Halep - Kerber 0-2: Nemtoaica isi face si serviciul si se distanteaza.

Halep - Kerber 0-1: Cum nu se poate mai rau pentru Simona, Kerber incepe setul al doilea cu un break.

Primul set: HALEP - KERBER 4-6

Halep - Kerber 4-5: Nemtoaica va servi pentru set.

Halep - Kerber 3-4: Halep isi castiga si serviciul si se apropie de Kerber.

Halep - Kerber 2-4: Simona da semne de viata si revine cu un rebreak.

Halep - Kerber 1-4: Lucrurile nu merg deloc bine pentru Simona. Kerber face si al doilea break. Simona ii cere ajutorul lui Daniel Dobre.

Halep - Kerber 1-2: Nemtoaica face breakul si se poate distanta la doua game-uri. Kerber urmeaza la serviciu.

UPDATE 15:00 Halep - Kerber 1-0, romanca incepe meciul cu un game castigat pe serviciul ei.

Simona Halep o intalneste astazi pe Angelique Kerber in sferturile de finala ale turneului de la Eastbourne.

Partida va incepe dupa ora 14:30.

Acesta este a 11-a intalnire directa intre Halep si Kerber. Romanca a invins-o de sase ori pe Kerber pana acum, dar nemtoaica s-a impus in singurul meci jucat pe iarba, in 2016, la Wimbledon.

Halep: "Ma simt foarte bine!"

Simona Halep a trecut in meciul precedent de slovena Polona Hercog, scor 6-1, 4-6, 6-3 si spune ca se simte foarte bine pe iarba.

Eastbourne este ultimul turneu inainte de Wimbledon.

"A fost un meci dificil, stiam ca joaca bine si a trebuit sa fiu precauta, pentru ca pe iarba e dificil. Pana la final a fost bine, m-am simtit puternica pe picioare si nu am gresit prea mult. M-am antrenat la Londra, dar aici ma simt foarte bine pe teren, imi place sa vin aici. Sper sa pot juca si mai bine", a spus Simona Halep dupa meci.