SIMONA HALEP - POLONA HERCOG 6-1 4-6 6-3 | GAME! SET! MECI! Simona e in sferturi si o asteapta un meci dificil! Cine e urmatoarea adversara

Simona Halep Polona Hercog Su-Wei Hsieh Turneul de la Eastbourne Wimbledon Tenis SIMONA HALEP - POLONA HERCOG
Data publicarii: Miercuri 26 Iunie 2019, 15:46
Data actualizarii: Miercuri 26 Iunie 2019, 18:46

SIMONA HALEP - POLONA HERCOG 6-1 4-6 6-3

GAME! SET! MECI! Simona Halep e in sferturi, acolo unde o va intalni pe Angelique Kerber! Nemtoaica a trecut in optimi de Rebecca Peterson cu 7-6 6-0!

• Simona Halep-Polona Hercog in optimi la Eastbourne, LIVE ora 17:00 | Simona in cautarea unui nou trofeu

Setul 3

5-3 Hercog salveaza doua mingi de meci ale Simonei si amana deznodamantul partidei
5-2
Halep isi face serviciul si mai are nevoie de un singur game pentru a castiga partida!
4-2
Slovena isi face serviciul imediat dupa ce a reusit break-ul. Simona trebuie sa apere avantajul break-ului
4-1
Hercog recupereaza un break
4-0 BREAK Halep!
Simona se distanteaza in setul decisiv si e tot mai aproape de victorie
3-0
Game la 0 pentru Simona, care face repede 3-0 in decisiv!
2-0 BREAK Halep!
Simona incepe in forta setul 3!
1-0
Game la 0 pentru Simona in debutul setului decisiv!

Setul 2

4-6 SET HERCOG! Simona Halep, nevoita sa lupte in decisiv pentru a avansa in sferturi!

4-5 BREAK la 0 Hercog! Slovena va servi pentru set!
4-4
Hercog nu mai cedeaza serviciul
4-3
Un nou game disputat pe serviciul Simonei, insa Halep il inchide in cele din urma!
3-3 RE-BREAK imediat al Simonei Halep!
Hercog nu poate face nimic in fata loviturilor excelente ale Simonei
2-3 BREAK Hercog!
Simona face un prim game slab pe propriul serviciu si cedeaza game-ul
2-2
Hercog a inceput sa reactioneze mai bine la serviciu si se pastreaza egalitatea in setul secund
2-1
Halep raspunde si ea cu un game la 0 pe propriul serviciu!
1-1
Game la 0 pentru Hercog!
1-0 Simona isi castiga rapid serviciul in debutul setului 2

Setul 1

6-1 SET HALEP! Simona mai face un break si castiga rapid primul set! Hercog a salvat cinci mingi de set in acest game, insa pe cea de-a sasea nu a mai putut-o controla

5-1
Halep raspunde imediat cu un nou game solid la serviciu

4-1
Hercog salveaza o minge de break si inchide, in cele din urma, game-ul, adjudecandu-si primul game din acest set

4-0
Simona pierde doua puncte, in sa inchide game-ul la serviciu tot in favoarea ei!
3-0 BREAK Halep!
Hercog nu reuseste sa o opreasca pe Simona. Slovena trimite in fileu, iar game-ul ii revine romancei
2-0
Simona face un game solid pe propriul serviciu si face repede 2-0
1-0 BREAK Halep!
Simona incepe meciul cu un game castigat pe serviciul adversarei

Dupa ce ieri a eliminat-o pe Hsieh, scor 6-2, 6-0 in saisprezecimile turneului de la Eastbourne, Halep va juca astazi in optimi cu slovena Polona Hercog.

In cazul in care va ajunge in sferturi, Simona Halep se va duela cu Angelique Kerber (5 WTA).

In acest moment, Simona Halep ocupa locul 7 in clasamentul WTA, dupa ce nu a reusit sa-si apere titlul castigat in 2018 la Roland Garros.

Egalitate la intalnirile directe

Halep (7 WTA) si Hercog (60 WTA) sunt la egalitate, 1-1, la intalnirile directe. Simona s-a impus anul acesta in turul 3 la Miami, in schimb ce Hercog a castigat in 2009 turneul ITF de la Sofia. Dupa victoria cu Hsieh, Halep si-a asigurat 55 de puncte WTA si 12.200 de dolari.