Irina Begu Hobart Mihaela Buzarnescu Tenis Mihaela Buzarnescu, eliminata in primul tur la Hobart! Irina Begu merge mai departe, dupa 6-1, 6-4 cu Watson
Data publicarii: Marti 08 Ianuarie 2019, 07:55
Data actualizarii: Marti 08 Ianuarie 2019, 08:57

Mihaela Buzarnescu a castigat primul set, dar a fost eliminata de la Hobart.

Mihaela Buzarnescu a pierdut in aceasta dimineata meciul din runda inaugurala a turneului de la Hobart.

Buzarnescu (24 WTA) a fost invinsa in trei seturi de elvetianca Belinda Bencic (54 WTA), scor 6-4, 3-6, 5-7.

Tot la Hobart, Irina Begu a invins-o in primul tur pe Heather Watson, scor 6-1, 6-4.

Ana Bogdan a fost invinsa ieri de Ons Jabeur, scor 6-7, 2-6.

La dublu, Raluca Olaru si Monica Niculescu s-au calificat in sferturile de finala ale turneului tasmanian.

Raluca Olaru si kazaha Galina Voskoboeva au trecut de cuplul Alexandra Panova (Rusia)/Laura Siegemund (Germania) cu 6-4, 6-3, dupa 68 de minute.

Monica Niculescu si chinezoaica Zhaoxuan Yang, favoritele numarul trei, au castigat cu 6-4, 6-2 in fata perechii Xinyu Jiang/Shuai Zhang (China), in 66 de minute.

Ambele perechi castigatoare si-au asigurat 910 dolari si 60 de puncte WTA, ele urmand sa fie adversare in sferturile de finala.