"Ma simt grozav, a fost meci PERFECT!" Reactia Simonei Halep dupa ce a DISTRUS-O pe Mertens in 59 minute!

Simona Halep Adversara Simona halep Elise Mertens Halep Roland Garros Roland Garros LIVE Tenis "Ma simt grozav, a fost meci PERFECT!" Reactia Simonei Halep dupa ce a DISTRUS-O pe Mertens in 59 minute!
Data publicarii: Luni 04 Iunie 2018, 13:19
Data actualizarii: Luni 04 Iunie 2018, 13:19

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros dupa o victorie in 59 de minute in fata belgiencei Elise Mertens.

Halep e fericita. A facut cel mai bun meci al turneului si se simte in forma pentru a ataca marea finala. Caroline Garcia sau Angelique Kerber va fi urmatoarea adversara.

"Cred ca a fost meciul perfect la acest turneu, totul a mers bine, a fost un meci grozav si o zi grozava pentru mine.

Ma simt usoara, simt ca pot alerga oricat, nu ma gandesc la asta. Vreau doar sa joc minge dupa minge, punct dupa punct, am fost agresiva si a iesit bine.

Nu stiu ce o sa fac azi in continuare, daca imi va spune antrenorul sa ma antrenez, o sa ma antrenez", a spus Simona Halep.

Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat fara emotii in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Slem al anului, dupa ce a invins-o pe belgianca Elise Mertens, cap de serie numarul 16, cu 6-2, 6-1.