Irina Bara, eșec usturător la Grenoble. Cât a durat partida cu Audrey Albie

Irina Bara Grenoble Tenis
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2023, 22:39
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 23:02

Irina Bara a fost învinsă fără drept de apel de franţuzoaica Audrey Albie, cu 6-0, 6-1, joi, în optimile de finală ale turneului ITF de la Grenoble (Franţa), dotat cu premii de 60.000 de dolari.

• Irina Bara (27 ani, 197 WTA), cap de serie numărul opt, s-a înclinat în doar 49 de minute.

Irina Bara este la egalitate în meciurile directe cu Albie (28 ani, 229 WTA), pe care o învinsese ultima oară în 2020, toate partidele având loc în Hexagon.

La dublu, Bara şi franţuzoaica Amandine Hesse au fost întrecute miercuri, în sferturi, de favoritele numărul patru, Magali Kempten (Belgia)/Xenia Knoll (Elveţia), cu 7-6 (7/1), 6-2.

• Irina Bara se alatura Patriciei Tig si Irinei Begu pe lista romancelor eliminate in primul tur. Care vor fi urmatoarele adversare ale lui Bogdan, Cirstea si Buzarnescu

Andreea Prisăcariu (23 ani, 402 WTA) a fost întrecută în primul tur pe rusoaica Oksana Selehmeteva (20 ani, 158 WTA), cu 6-2, 6-4.

A post shared by Irina Bara (@irina.bara)